Koło Naukowe Penitencjarystyki"Ex Lege"

OPIEKUNOWIE: 

DR MAGDALENA SADOWSKA

Jednostka: Zakład Penitencjarystyki
 

MGR PAULINA PERSKA 

Jednostka: Zakład Penitencjarystyki
e-mail: pperska@amu.edu.pl
 

MGR AGNIESZKA NYMŚ-GÓRNA

Jednostka: Zakład Penitencjarystyki
e-mail: 
agnieszka.nyms@gmail.com
 
............................................................................................................................................................................................................................
POD KIEROWNICTWEM: 
PROF. ZW. DR HAB. PIOTRA STĘPNIAKA

 

ZARZĄD:

Prezes:

Magdalena Biela

 

III rok I stopnia pedagogika specjalna, resocjalizacja.

Od dziecka swoją przyszłość zawodową wiązałam z zawodem dzięki któremu będę mogła pracować z ludźmi  jednocześnie pomagając im.

Po ukończeniu liceum ogólnokształcącego rozpoczęłam studia prawnicze na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Gdy skonfrontowałam sie z  praktyką podejmując pracę  początkowo w kancelarii komorniczej następnie kancelarii adwokackiej doszłam do wniosku, że znajduję się po niewłaściwej stronie barykady- zrozumiałam, że chcę sie skupić na  pomaganiu, a nie osądzaniu.

W związku z tym w 2014 roku rozpoczęłam studia pedagogiczne- specjalność resocjalizacja na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu  z biegiem czasu wiem, że była to jedna z lepszych decyzji jaką do tej pory podjęłam.

Obecne doświadczenie zawodowe zyskałam poprzez zdobyte umiejętności merytoryczne i praktyczne  w II Zespole Kuratorskiej Służby Sądowej Poznań-Wilda do wykonywana orzeczeń w sprawach karnych dla dorosłych oraz praktykach i hospitacjach Zakładów Karnych na trenie Polski.

Obecnie odbywam wolontariat w Ośrodku Kuratorskim nr 3 w Poznaniu.

Swoje zainteresowania koncentruję na poszerzaniu wiedzy z zakresu pomocy postpenitencjarnej, praw więźnia, środków oddziaływań na więźniów długoterminowych oraz więzi osadzonych ze środowiskiem.

Jestem  w trakcie prowadzenia badań dotyczących:

- ,, Samoświadomości własnych praw przez osadzonego odbywającego kare pozbawienia wolność w zakładzie karnym”.

- ,, Percepcji sukcesu przez więźnia recydywistę”.

Obecnie piszę również pracę dyplomową pt. ,,Prawa więźnia w polskim systemie prawnym” .

Ukończyłam szkolenie pt ,,Samopoznanie" z cyklu ,,Techniki arteterapeutyczne w pracy psychologa i pedagoga".  Moim zdaniem arteterapia jest nie tylko formą psychoterapii, ale także pełni podstawową funkcję środka komunikacji, który powinien być wykorzystywany zarówno w pracy z nieletnimi jak i osobami dorosłymi odbywającymi  karę pozbawienia wolności.

Jestem koordynatorem współpracy  z zaprzyjaźnionym Kołem Naukowym Pedagogiki Resocjalizacyjnej „Dwa Światy” działającym na Uniwersytecie Opolskim.

Wierzę w resocjalizację jednocześnie uważam, że ludzie z natury nie są źli. Sądzę, że ogromny wpływ na skutki  ich czynów ma środowisko w którym przebywają. 

,,Choćbyście mieli najlepsze ustawy, najlepszych sędziów, to jeśli nie będziecie mieć zdolnych wykonawców kary, możecie ustawy rzucić do kosza, a wyroki sądowe spalić" Karl Khrone

 

Wiceprezes:

Ewa Pietrzak

 Rok II st drugi, pedagogika, specjalność resocjalizacja

Odkąd pamiętam od zawsze interesuje się zagadnieniami ogólno pojętej pomocy innym. W związku z tym wybrałam kierunek studiów, którym się pasjonuję.

Interesują mnie szczególnie zagadnienia dotyczące pracy penitencjarnej z osobami pozbawionymi wolności, a także praca kuratora zawodowego, zarówno dla dorosłych, jak i do spraw rodzinnych.

W 2015 roku obroniłam pracę licencjacką o tematyce „Ubóstwo jako czynnik wykluczenia społecznego” - również te zagadnienia znajdują się w kanonie moich zainteresowań.
W trakcie studiów odbywałam praktyki m. in. w Areszcie Śledczym przy ulicy Młyńskiej w Poznaniu, w Domu Młodzieży im. Św. Dominika Savio w Poznaniu oraz w III Zespole Kuratorskiej Służby Sądowej przy sądzie Rejonowym Poznań - Grunwald i Jeżyce w Poznaniu.

Obecnie jestem w trakcie pisania pracy magisterskiej pt, „System dozoru elektronicznego w opinii skazanych”.

Obejmuję również funkcję kuratora społecznego do spraw rodzinnych i nieletnich. A poza tym często się uśmiecham i lubię pracę zespołową.

Uważam, że nigdy nie wolno rezygnować ze swoich marzeń, nie zaprzestawać działań na skutek lęku, i nie poddawać się mimo trudności – WSZYSTKO JEST MOŻLIWE JEŚLI TYLKO CHCESZ! … i to hasło powinniśmy szerzyć wśród osób, z którymi mamy pracować!

 

CZŁONKOWIE:

 Anita Zawodna

Ukonczyłam studia licencjackie na kierunku pedagogika specjalna -  resocjalizacja.

Obecnie kontynuuje naukę na kierunku resocjalizacja z elementami kryminologii - studia magisterskie.

Od roku trenuję sztuki walki - mma.

Bardzo lubię podróżować, najbardziej po górach i pokazywać sobie, że nie można się łatwo poddawać .

Stąd moja złota myśl - aby zawsze wierzyć, że się uda!

 

Joanna Matusiak

 

Julia Skrzypińska

I rok II stopnia, pedagogika, specjalność: resocjalizacja Miłośniczka książek z czteroletnim doświadczeniem recenzenckim, szczęśliwa posiadaczka 4 kotów, 2 psów i królika. Otwarta na wyzwania i nowe doświadczenia przez 3 miesiące odbywała praktykę i wolontariat w areszcie na ul. Młyńskiej w Poznaniu, Zainteresowana psychologią, kryminologią i szeroko rozumianą resocjalizacją. Nigdy nie jest za późno na bycie szczęśliwym  

"Nie jest ważne w życiu, żeby nie upaść, ale żeby podnieść się po każdym upadku" Nelson Mandela zainteresowania: literatura (głównie fantastyczna, kryminalna i psychologiczna), zwierzęta, kultura krajów azjatyckich, rękodzieło.

 Paula Zimna

 

Ukończyłam studia licencjackie na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza, kierunek pedagogika:, specjalność: socjoterapia i promocja zdrowia.

Po trzech latach studiów, zdobytej wiedzy i głębszej refleksji wybrałam specjalność: resocjalizacja jako dalszą ścieżkę edukacji.

Moje zainteresowania naukowe skupiają się wokół: uzależnień od środków psychoaktywnych, metodyki pracy w placówkach resocjalizacyjnych, prawa osób niedostosowanych społecznie, a także pracy socjalnej.

W wolnych chwilach lubię słuchać muzyki, spotykać się z bliskimi i znajomymi, chodzić do kina, sprzątać- ale nie gotować, czytać książki (głównie psychologiczne i kryminały), chodzić na basen, jeździć rowerem.

W okresie zimowym uwielbiam! - wyjazdy w góry i jazdę na nartach.

Jakość życia i długość życia - współgrają ze sobą. Jesteśmy jednak świadomi, że prędzej czy później wejdą ze sobą w konflikt. Jan Kaczkowski

 

Paulina Kacprzyk

Jestem studentką  I roku Pedagogiki o specjalności Resocjalizacja z elementami kryminologii oraz II roku pedagogiki o specjalności profilaktyka i interwencja kryzysowa.

Jestem osobą ambitną, empatyczną, sprawiedliwą, koleżeńską, chętnie pomagam innym w potrzebie.

Moje zainteresowania to muzyka, film, historia oraz literatura o tematyce II Wojny Światowej.

Moje motto życiowe to "Nigdy nie mów, nigdy".

 

Agata Baranowska

Absolwentka resocjalizacji i pedagogiki opiekuńczo wychowawczej i pracy z rodziną.

Uwielbiam poznawać ludzi, nie wyobrażam sobie siebie zarabiającej na życie, pracując za biurkiem.

Satysfakcję i zawodowe spełnienie może dać mi tylko i wyłącznie praca z drugim człowiekiem.

Prócz penitecjarystyki interesuje mnie jeszcze seksuologia.

Prowadziłam badania na temat roli mediów w kształtowaniu seksualnej świadomości nastolatków. 

Jestem opiekunem – terapeutą w ośrodku opiekuńczo-rehabilitacyjnym dla osób z niepełnosprawnością intelektualną.

Kocham język hiszpański, książki J.L. Wiśniewskiego, rezygnować z tramwajów dla roweru i słoneczniki :) 

 

Alicja Tomaszewska

 

Arleta Makarewicz

 

Joanna Moszkowicz

 II rok II stopnia - profilaktyka i interwencja kryzysowa.

Ukończyłam studia licencjackie na kierunku resocjalizacji.

Moje zainteresowania to instytucje pomocowe i społeczne obecnie jestem na stażu w urzędzie miasta poznana w wydziale zdrowia i spraw społecznych zajmuje się tu głównie piecza zastępczą.

Swoje doświadczenia opieram na praktykach w zk w czarnym oraz współpracy na koloniach z młodzieżą trudną jako wychowawca.

Uwielbiam góry i podróże A w wolnym czasie thrillery i spotkania z rodziną.

Uważam, że karma istnieje, a dobro wraca!

 

Katarzyna Janowicz

 

Magdalena Bentkowska

 

Natalia Sobczak

I rok II stopnia pedagogika - resocjalizacja z elementami kryminologii/II rok I stopnia resocjalizacja.

Pochodzę z Inowrocławia. 

Ukończyłam studia licencjackie na kierunku pedagogika – socjoterapia i promocja zdrowia, jednak dalszą edukację powiązałam z resocjalizacją   

Po pierwsze – literatura. Szczególne miejsce w moim sercu znalazły książki Stephena Kinga.

Jestem ciekawa świata, ludzi, procesów jakie zachodzą pomiędzy jednostką a grupami społecznym, dlatego psychologia jest tym, co mnie fascynuje. Podróżowanie i rysunek – na te dwie pasje nie mam zbyt wiele czasu, jednak sprawiają mi wiele radości.

Moje zainteresowania są różne. Nie posiadam jednego hobby, któremu poświęcam cały swój wolny czas, staram się nie ograniczać  

Moja praca magisterska nie dotyczy resocjalizacji, a edukacji seksualnej w polskich szkołach.

Ten temat od zawsze mnie interesował, a swoimi badaniami chciałabym pokazać, że poziom edukacji seksualnej w Polsce jest w dalszym ciągu na nienajlepszym poziomie.

Przez życie idę pamiętając, o tym że największy strach kryje się w głowie...

 

Patrycja Stępczyńska 

 

Paulina Nowicka

 

Ewelina Miliart

 

Magda Witkowska

 

Patrycja Wagner

 

Angelika Dąbrowska

 

Liliana Łaś

 

Koło jest organizacją naukową studentów i działa w ramach Zakładu Penitencjarystyki Wydziału Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza.
© 2013-2024 PRV.pl
Strona została stworzona kreatorem stron w serwisie PRV.pl